Kolejna bardzo ciekawa akcja diagnostyki ;)

Czy masz gen otyłości? -50% na badania!

By 13:31


Kolejna bardzo ciekawa akcja diagnostyki ;)
Korzystamy z nowoczesnej technologii kupując smartfony, czy używając super szybkiego internetu. Szukamy nowatorskich rozwiązań w kosmetykach, korzystamy z zabiegów upiększających. Dzisiaj zachęcam Was do skorzystania z nowoczesnej nauki... dla ZDROWIA! :)


"Do kogo adresowane są badania genetyczne? Do wszystkich! Skorzystać z ich mogą zarówno osoby dbające o swoje zdrowie na co dzień, jak i te, którym do diet i ćwiczeń „nie po drodze”. Ustalenie profilu genetycznego dla tych pierwszych będzie stanowić drogowskaz, który pokaże, jaki kierunek obrać, by wysiłki szły w dobrym kierunku, dla tych drugich okazać się może motywacją do zadbania o ciało – bo od jego dobrej kondycji zależy też stan ducha! Nasze badania mogą też być pomocne tym, którzy pomimo starań nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów – okazać się może, że np. stosowana dieta Kwaśniewskiego wybitnie nie służy danej osobie, gdyż jej geny predysponują ją do nasilonego magazynowania tłuszczów. Co ważne, profil genetyczny towarzyszy nam od narodzin do śmierci, sensowne jest więc jego oznaczenie już u małego dziecka."  - DIAGNOSTYKA

Bony możecie pobrać TUTAJ. Dodatkowo każda zarejestrowana osoba ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody! Warto dowiedzieć się czegoś o naszych genach - w końcu zostaną z nami na zawsze :)

Jakie pakiety oferuje nam tym razem laboratorium?


Pakiet I 99 zł - Gen otyłości FTO
Występowanie niekorzystnej formy tego genu związane jest z zaburzonym odczuwaniem głodu i sytości (przejada-nie się, podjadanie między posiłkami), więc u nosicieli tego polimorfizmu obserwuje się zwiększone BMI (Body Mass Index) i obwód talii. Otyłość może prowadzić do rozwoju wielu chorób w tym cukrzycy typu 2.

Pakiet II 449 zł - Geno Diag Dieta. Geny metabolizmu i otyłości
Pakiet obejmuje ocenę polimorfizmów genów wpływających na metabolizm węglowodanów i lipidów (tłuszczów). Dotyczy genów: FTO, FABP2, PPARγ, APOE i ADBR3.

Gen FTO – Gen FTO – (ang. fat mass and obesity associated gene) to gen podatności na otyłość.

Gen FABP2 – (ang. fatty acid binding protein 2), to gen kodujący białka uczestniczące we wchłanianiu, przetwarzaniu i transportowaniu kwasów tłuszczowych. Jego niekorzystny polimorfizm sprzyja podniesieniu stężenia „złego” cholesterolu LDL we krwi i magazynowaniu kwasów tłuszczowych w tkankach.

Gen PPARγ – (ang. peroxisome proliferator activated receptor gamma), koduje białka receptorowe wpływające na metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Typ polimorfizmu genu decyduje o predyspozycji do tycia, na skutek spożycia węglowodanów lub tłuszczów.

Gen APOE - koduje apolipoproteinę E, uczestniczącą w metabolizmie tłuszczów. 60% populacji posiada prawidłową formę genu – APOE3. Pozostałe warianty: APOE2 i APOE4 wskazują na ryzyko zaburzeń lipidów we krwi.

Gen ADRB3 – (ang. adrenoreceptor beta 3), koduje białko receptorowe uczestniczące w przemianach tłuszczów i odpowiadające za utrzymanie temperatury ciała. Niektóre polimorfizmy tego genu wpływają na otyłość i ryzyko cukrzycy typu 2.You Might Also Like

7 komentarze

Zapraszam do komentowania. Odwiedzam wszystkich komentatorów. Dziękuję za każdą obserwację ;)