Słyszysz firanki i widzisz oczami wyobraźni pożółkłe koronki w domu swojej prababci?

Czy firanki mogą być nowoczesne?

By 16:33

Słyszysz firanki i widzisz oczami wyobraźni pożółkłe koronki w domu swojej prababci?
Też kiedyś tak myślałam. Jednak mieszkając przez rok w mieszkaniu bez firanek, odkryłam że mi ich brak! Więc rozpoczęłam wybór firan do nowego lokum. Ale co wybrać? Powrót do retro, czy też nowoczesne propozycje? Dzisiaj liczę, że to Wy mi pomożecie ;)


Mój pierwszy wybór w sklepie http://www.haft.com.pl/ padł na powyższe tiulowe firanki, które z jednej strony zapewnią prywatność, a z drugiej przepuszczają dużo światła. Do zasłonięcia będą dwa duże okna na całą ścianę, więc delikatny efekt jest konieczny.


Z drugiej strony do zasłonięcia tak dużych okien spodobały mi się firany ułożone warstwowo, jakby w "panele" materiału. Dodatkowo żakardowy materiał chociaż w nowoczesnej formie, to nawiązuje trochę do znanych mi z dzieciństwa tradycyjnych firanek. Idąc tym panelowym tropem, znalazłam w katalogu firmy też bardziej zakrywające wersje, które też świetnie prezentują się na takich dużych przeszkleniach. A może pośrednie rozwiązanie i połączenie ciemniejszych firan z delikatnnymi?


Doradzicie coś? :)

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Mi się podobają jedynie te szare. Może dlatego, że do firanek nie mogę się przekonać ;) Jeśli masz duże wnętrza mogą wyglądać super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza i ostatnia propozycja do mnie trafia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te drugie rewelacja :) fajny pomysł na post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie ta pierwsza:) piękna jest :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem fanką tradycyjnych firan ale u córki w oknie wiszą prześliczne firanki z Ikea takie jakby koronkowe bo ma trochę styl retro w pokoju - czarne metalowe łóżko, fioletowa tapeta w ornamenty itd. Ja od wczoraj remontuję duży pokój ;D ściany na biało, prosto trochę skandynawski styl i właśnie dzisiaj rano zamówiłam firanki, zwykłe białe tiulowe na przelotkach - lubię takie proste bo pasują do większości stylów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szare cudowne <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com odpowiadam na każda obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale piękne te ostatnie połączenie mega, chciałabym mieć takie u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. drugie cudne! te panele firankowe,bardzo nowocześnie wyglądają,mój typ :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Odwiedzam wszystkich komentatorów. Dziękuję za każdą obserwację ;)